top of page

Vēsture

Uzņēmums SIA „Skrīveru saldumi” dibināts 2006.gada sākumā Skrīveros.

Dibināšanas ideja radās Ivetai un Normundam Audzišiem kuri konfekšu ražošanas tradīcijas pārņēma no vecākiem 1999.gadā Lizumā. Lizumā konfektes Gotiņa tradīcijas aizsākušās 1959.gadā.

corner.png

Skrīveri
un Lizums

Skrīveri un Lizums ir vietas, kuras vienas no pirmajām Latvijā aizsāka Gotiņu ražošanu un šobrīd ražo tradicionālās konfektes "Skrīveru Gotiņa".

Pašos pirmsākumos īstā konfektes Gotiņa recepte tika vārīta no svaiga piena, cukura, glikozes jeb cietes sīrupa, sviesta un vanilīna.

Arī šobrīd uzņēmumā „Skrīveru saldumi” pēc šīs receptes tiek vārītas tradicionālās konfektes "Skrīveru Gotiņa".

Skriveru-1871.jpg
skriveri-krogs.jpg

Paplašināšanās

Tad kad aizsākās ideja par ražošanas paplašināšanu Skrīveros, tajā laikā Skrīveros bija bez darba daudzi profesionāli un ilggadēji Gotiņu ražošanas speciālisti: gan ražošanas vadītāji, gan tinēji, gan vārītāji. Tā kā šis arods ir specifisks un īstā Gotiņu recepte iespējama tikai īsto sastāvdaļu kombinācijā, tad šādi profesionāli cilvēki ir galvenā uzņēmuma vērtība!

Uzzinot šo sāpīgo faktu, ka šie profesionālie cilvēki ir palikuši bez darba, SIA „Dimdiņi” īpašnieki (Iveta un Normunds Audziši), kuriem jau bija Gotiņu ražotne Lizumā, nolēma paplašināt Gotiņu ražošanu un izveidot ražotni Skrīveros, pieņemot darbā šos profesionālos cilvēkus un nezaudējot slavenās Gotiņas ražošanas tradīcijas un profesionalitāti.

2006.gadā tika izveidota vēl viena ražotne, Skrīveru centrā Daugavas iela 82, izremontējot bijušās pienotavas un siera ražotnes ēkas. 2006.gadā tika izveidots brands "Skrīveru Gotiņa".

Tādā veidā Skrīveri, kā vieta, saglabāja Gotiņas ražošanas tradīcijas, un cilvēki varēja turpināt darbu, kuru jau gadiem darīja un prata vislabāk.

Skrīveru-saldumi-1.jpg

Lepojamies

Dotajā brīdi, Skrīveri ir vieta, kas var lepoties ne tikai ar konfekšu „Skrīveru Gotiņa” ražošanu, kas netika pazaudēta, bet arī ar uzņēmumu „Skrīveru saldumi” nemitīgi attīstās un ražo dažādus saldumus augstā kvalitātē un plašā sortimentā no šokolādes, žāvētiem augļiem, riekstiem, sēkliņām, sukādēm un citiem vērtīgiem gardumiem.

Uzņēmuma moto ir- Apvienot veselīgo ar saldo. 

Katru gadu tiek ieviesti jauni produkti, kas iepriecina un pārsteidz pircējus ar augstu kvalitāti un īpašām jaunradītām, inovatīvām idejām un garšām! Lielākā daļa saldumu ir roku darbs, kas pastiprina produktu unikalitāti un paveic to, ko nevar izdarīt iekārtas.

Jau no 2008. gada uzņēmumā „Skrīveru saldumi” darbojas Saldumu darbnīca ,,Emociju Fabrika", kas uzņem tūristus un skolniekus, stāstot par konfekšu Gotiņa tapšanas vēsturi gan Latvijā, gan Skrīveros.

Darbnīcas apmeklētājiem ir iespēja pamēģināt pašiem ietīt savas konfektes Gotiņa tieši tā, kā to dara tinēji ikdienā, darba procesā, kā arī veidot marcipāna figūriņas, uzzināt un nobaudīt jaunumus.

Šobrīd uzņēmums „Skrīveru saldumi ” nodrošina ar darba vietām apmēram 110 darbiniekus.

bottom of page